הוד השרון

מחלום למציאות

יוזמי "שבוס השרון", יהונתן אלקובי ועידו רוזנטל, פתחו פרויקט גיוס המונים לטובת הפעלת תחבורה ציבורית בשבת בחודשי הקיץ– מכפר סבא, דרך הוד השרון ועד לתל אביב ובחזרה. "רק אם הפרויקט יגייס את מלוא הסכום נוכל להוציא אוטובוסים כל שבת," אומר אלקובי

זאב שרגא 11/06/2019
יונתן אלקובי, עידו רוזנטל, והמתנדב ברי שמיר
צילום: פרטי

לאור הצלחת הפיילוט של "שבוס השרון" בשבוע שעבר, במסגרתו נסעו תושבים מהוד השרון וכפר סבא באוטובוס בשבת אל חוף הים בתל אביב וחזרה, החליטו יוזמי הפרויקט, יהונתן אלקובי ועידו רוזנטל (22) ללכת צעד קדימה ולהפוך את המיזם לקבוע בחודשי הקיץ, לטובת התושבים שלא מחזיקים ברכב פרטי ונאלצים להגיע לחוף הים במוניות יקרות, אם בכלל עולה בידם.

 השניים פתחו פרויקט גיוס המונים באתר "headstart", במסגרתו הם מבקשים לגייס מהציבור 30,000 ₪. "אם ההד-סטארט יצליח, כבר ביולי הקרוב תוכלו לנסוע בשבוס השרון, אם אתם חברי אגודה, בחינם באוטובוס עם מסלול ולוח זמנים קבוע - מכפר סבא והוד השרון למקומות הבילוי בתל אביב ולחוף הים בשבת," נכתב בדף הפרויקט, "אז תכינו את בגדי הים ותתכוננו לעבוד על השיזוף, כי כבר לא צריך להוציא מלא כסף על מוניות יקרות וגם לא להתחנן לאוטו של ההורים. הקיץ פשוט עולים לאוטובוס של שבוס ונוסעים לים. פשוט, קל וזול.

 בהמשך נימקו השניים את חשיבות המיזם: "תחבורה צודקת והוגנת לכולם - גם מי שאין לו כסף לרכב או למוניות יקרות בשבת יוכל לנסוע לים בשבת. תחבורה ירוקה - עם שבוס יש פחות מכוניות על הכביש - פחות זיהום אוויר. נסיעה בראש שקט - כבר לא צריך לבחור נהג תורן. נהגי שבוס הם נהגים מנוסים ומקצועיים. את מסלול האוטובוס נחליט בתהליך של שיתוף ציבור, ככה שכל אחד יוכל להשפיע על המסלול. אם כבר יש לכם הצעות אתם מוזמנים לשלוח לנו בפייסבוק, אינסטגרם או אפילו אישית. הצטרפו למהפכת התחבורה בשרון. ניפגש בחופש הגדול."

 "הצלחנו לאסוף כבר כ-6500 ₪, אבל רק אם הפרויקט יגייס את מלוא הסכום נוכל להוציא אוטובוסים כל שבת בחינם לחברי אגודת שבוס," מדגיש אלקובי, נוכח העובדה כי מדובר בגיוס מוגבל בזמנים. תאריך היעד לגיוס הסכום הנדרש הוא 9.7. במידה והמיזם לא ישיג את הסכום התורמים לא יחוייבו.

 ניתן למצוא את פרויקט גיוס הכספים בקישור: http://bit.ly/315Qgcs


עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעצרו שני חשודים בתקיפה בחוף ים בקריות
תמונת החשוד כפי שנקלטה במצלמות האבטחה
פצוע דקירה ברמת השרון
חבר מועצת כפר שמריהו נהרג בהתרסקות דאון
רוסלנה רודינה
נבחרת הסלבס החדשה של רשת גלי
אישום: גרמו נזק לתשתית בהיקף של מאות אלפי שקלים
חדר מצב לתעשייני הדרום
נערות לדוגמה
נערות לדוגמה
קנס כבד לנהג רכב שנסע בסמוך לקו המים בכינרת
קנס כבד לנהג רכב שנסע בסמוך לקו המים בכינרת