הוד השרון

פסטיבל נווה נאמן הראשון

הציבור הרחב מוזמן לפסטיבל נווה נאמן הראשון בהוד השרון , המבוסס על שת"פ בין תושבי השכונה והעירייה

כתב לוקאל 28/05/2019
עדן רפאלי
צילום: פרטי

פסטיבל נווה נאמן הראשון הוא פסטיבל קהילתי של שכונה קטנה בהוד השרון, המוקפת מושבים ופרדסים. מיקס נדיר של שכנים - מוזיקאים, אנשי משחק, אומנים, אנשי רוח, גוף נפש, יוזמה וחזון. שילוב ייחודי בין קהילות חילונים מסורתייםדתיים שחיים יחד מתוך כבוד ותשוקה משותפת ללמוד, לתת, להתקרב ולחגוג יחד. עשרות סדנאות בבתים, מופעים, מוזיקה חיה בחצרות, בגינות ובמרחבים ציבוריים , מסיבה! הכל בנתינה!  במאי. חמישי ב17 ועד שישי כניסת שבת. יומיים של תרבות מקומית 

מזמינים אתכם לשמוח איתנו, בשכונה בה ניתן להתהלך ללא צורך ברכב, מסדנה להרצאה, ממסיבה למסעדה, לשמוע הרבה מוזיקה בכל גינה ולדעת שכל זה אפשרי 

מעל 90 יוצרים לוקחים חלק בפסטיבל שזו שנתו הראשונה. שכנים ישבו יחד חודשים רבים לבנות את התוכן, השיווק, ההפקה, הלוגיסטיקה ונראות השכונה. הפסטיבל מבוסס על שני עקרונות. האחד דוגל בנתינה- נדיבות הלב ושותפות. השני דוגל ביוזמה ואחריות אישית של יוצרים - מהרעיון ליוזמה ועד להפקה. 

הארוע נוצר ביוזמה של התושבים בשכונה, ומבוסס על שיתו"פ ייחודי עם עיריית הוד השרון שתמכה בפרוייקט וזיהתה את הייחודיות שבו.

 

פסטיבל קהילתי כתפיסת עולם: פסטיבל קהילתי הוא ארוע המשקף תפיסת עולם. תפיסת עולם ייחודית בפשטותה, המדביקה תושבים בערים ובשכונות ברחבי העולם לא עוד "עשו לי ויהיה לי טוב" אלא "אעשה בעצמי למעני ולמען חברי שיהיה לכולנו טוב יחד".  השכונה שלנו נרתמה כולה לעשייה בנתינה.

התוכנייה:

יצירה מקורית: סרטים, ספרים, צילומים, הצגות, ומופעים מקוריים של יוצרים מהשכונה

גוף-נפשסדנאות  ג'אגלינג  קצב ותנועה, יוגה עם אוסף מורים מעולים, מדיטציה עם מוזיקה, פילאטיס בתנועה, ציגונג , רוקדים ניה, פלייבק, אימון עצמי, תקשור  ועוד.

רוח: לימוד תורה בחברותאמספרי סיפורים והרצאות (מאמנות כבריאה ועד התבוננות במקרא)

 פעילויות מיוחדות להורים וילדים -הצגות, סיפורים, סיורים, סדנאות.

חומר - סדנאות קרמיקה, עץ, אורגמי, מנדלות, מיצגי אומנים

 אוכל בקהילה: סדנאות אוכל ו"מסעדבית" - ככה אנחנו קוראים  למסעדות בבתים של התושבים  שמציעות  אוכל מדהים  שהוכן ע"י כמה שכנים יחד

מוזיקה - ואיך לאהרבה מוזיקה של מוזיקאים מדהימים בבמה מרכזית בביה"ס. מסיבה מטריפה בליל חמישי (חפשו את דוכני האיפור כדי שנגיע יפים), במות ג'אם חמישי אחהצ ושישי מהצהריים עם צעירים מוכשרים מהשכונה שגם מארחים חברים. 

עוד כתבות
חוגגים ביריד ספרי יד 2 בהוד השרון
כתב לוקאל 10/06/2019
השדרה המיתולוגית ביפו
כתב לוקאל 06/05/2019
שרה ניהוז. מתוך התערוכה
כתב לוקאל 01/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
עדי טפר. להחדיר מחויבות ואמונה
החלו ההכנות לליגת העל
דואגים לציבור החילוני
טיפים לבחירת מנשא נכון לתינוק
טיפים לבחירת מנשא נכון לתינוק
אישה התחשמלה למוות בראשון לציון
מהודו ליהדות
מהודו ליהדות
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
"סיפרו" את הספרים
איך למצוא מתנות לאירועים מיוחדים?
איך למצוא מתנות לאירועים מיוחדים?