הוד השרון

עיריית הוד השרון מסדירה את פיצול הדירות בעיר

בשלושה החודשים האחרונים עמל מנהל התכנון על הסדרת נושא פיצול הדירות בעיר לאחר שהוצגה לראש העירייה, אושרה המדיניות החדשה במליאת הוועדה לתכנון ובנייה

כתב לוקאל 01/05/2019
עיריית הוד השרון מסדירה את פיצול הדירות בעיר
iclipart

לאור תיקון 117 לחוק התכנון והבנייה, המאציל סמכות על הוועדה המקומית להתיר פיצול יחידות דיור במגרש בו קיימת יחידת דיור בבנייה צמודת קרקע, במטרה להציע מענה נוסף למצוקת הדיור על ידי עידוד פיצול דירות בעזרת השבחה מופחתת, פעל בחודשים האחרונים צוות מנהל ההנדסה העירוני ליצירתה של מדיניות מקומית מאוזנת ואחראית ליישום הנושא החשוב ברחבי העיר.

התיקון לחוק מהווה הוראת שעה הקובעת תנאים במסגרתם ניתן להוציא היתר בנייה לפיצול, תוך מתן יכולת לוועדה להגביל את מספר יחידות הדיור לפיצול בעיר.

מתוך ראייה רוחבית וארוכת טווח גובשה כאמור המדיניות העירונית לנושא תוך התייחסות לנושאי תשתיות בלתי נפרדים דוגמת חניות, תשתיות תחבורה, מבני ציבור ושירות ועוד. בבסיסה של מדיניות זו, אשר אושרה בתום דיון ער בהשתתפות חברי המליאה ביום א' השבוע, ניצבת ההחלטה להגביל את מס' יחידות הפיצול שיאושרו על העירייה לכדי 1,200 יח"ד, תוך הקפדה על פיזורן של הדירות המפוצלות במרחב העירוני ויצירת סדרה של תנאים שתבטיח יחידות דיור ראויות למגורים הנותנות מענה לאוכלוסיות יעד שמתקשות למצוא מגורים הולמים בעיר.

עיקרי התנאים לאישור הינם הסדרת חריגות בנייה ללא היתר, אישור יחידות המהוות חלק ממבנה המגורים ולא נפרדות ממנו, העדפה לפיצול ליחידות גדולות מ- 60 מ"ר ועד 75 מ"ר עיקרי, תוספת חניה בתחום המגרש, מדרגות בפנים המבנה או מאחוריו, בדיקות זיהום והבטחת אוורור נאות ביחידות במרתף ועוד כאשר שתי המטרות העיקריות העומדות לנגד עיני הנהלת העירייה והצוות המקצועי  הן שמירה על רמת דיור נאותה, והקטנת מפגעים והשפעות שליליות ככל הניתן על שכונות המגורים.

ראש העירייה אמיר כוכבי אמר: "כחבר ועדת תכנון ובניה הפריע לי תמיד שמצד אחד אין מדיניות ברורה ומצד שני יש סוג של העלמת עין שפותחת פתח לחוסר תכנון ומובילה לאי שוויון חברתי לכן דרשתי מהצוות המקצועי לגבש מידניות שתעלה בקנה אחד עם הוראת השעה וגם תשרת בצורה הטובה ביותר את תושבות ותושבי העיר".

מסדירים גם את תחום החצרות אנגליות

"חצר אנגלית" היא שם לפתח מורחב לאוורור ולאור טבעי לקומת מרתף, הנוצרת באמצעות הנמכת הקרקע . החצר האנגלית כרוכה בהנמכת מפלס הקרקע שסביב חלונות המרתף ומנגד מצב זה מהווה פיתוי ליצירת כניסה נפרדת למרתף לצורך יצירת יחידה דיור עצמאית נוספת או משרד עם כניסה חיצונית. יצירת יחידות דיור אלו, שלא במסגרת בקשה להיתר, וללא התאמה לתכנית המתאר, ללא בחינה של התשתיות ושטחי הציבור בסביבה עלולה להביא להכבדה על התשתיות העירוניות ופגיעה בבסיס הכלכלי של הרשות. בהתאם, אישרה בישיבתה ביום א' מליאת הוועדה המקומית מסמך מדיניות נוסף המסדיר גם את נושא זה. המסמך יוטמע בהנחיות המרחביות של הוועדה המקומית לתכנון ובניה ויאפשר יצירת איזון כלל עירוני גם בתחום זה.

עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
נשיא המדינה פתח היום את הכנסת ה-21
נשיא המדינה פתח היום את הכנסת ה-21
ראש עיריית חולון מוטי ששון חותם על תוכנית להתחדשות עירונית  ברחוב פיכמן פינת ההסתדרות ולצדו מהנדסת העיר אדר מימי פלג
התחדשות עירונית צוברת תאוצה בחולון
זמן המהפכה
זמן המהפכה
בית הכנסת האשכנזי
מתפללים לימים טובים
אופנוען נפצע בתאונה בהוד השרון
המורים בסרט
הילדים במפגש שולחנות עגולים
"שולחנות עגולים" בהרצליה
סובלנות דתית נוסח המאה השביעית לספירה